Menu

Sportowe Zapiski Kiepsko Uczesane

Bartoszcze pisze o sporcie.

Plebiscytowe przekomarzania

bartoszcze

Odbył się kolejny plebiscyt Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca Polski. Wygrał piłkarz Robert Lewandowski, w ostatnich tygodniach poważnie rozważany jako kandydat jeśli nie do Złotej Piłki, to przynajmniej do czołowej trójki tej imprezy (nie wnikam czy w miejsce Neymara, czy Cristiano Ronaldo).

Rafał Stec skomentował na fejsie, że kiedy (poprzednio) plebiscyt wygrywał piłkarz Zbigniew Boniek, reprezentacja Polski była na trzecim miejscu w świecie (Espana'82), a piłkarz Lewandowski wygrywa, kiedy reprezentacja Polski awansowała na 24-drużynowe Euro (z drugiego miejsca w grupie, nie dodał). Zerknąłem sobie na wyniki plebiscytu z 1982 roku - piłkarz Boniek zostawił wtedy w pokonanym polu mistrzynię Europy w biegu przez płotki oraz mistrzów świata w zapasach i podnoszeniu ciężarów (oraz tenisistę Fibaka). Piłkarz Lewandowski pokonał mistrzynię świata i rekordzistkę świata w rzucie młotem, mistrza świata (i Uniwersjady) w rzucie młotem i zwycięzcę rajdu Dakar na quadzie (oraz tenisistkę Radwańską).

W dyskusji pod komentarzem Rafała Steca pojawiła się odpowiedź "a w 1996 roku piłkarz Citko wygrał z mistrzami olimpijskimi". Tyle że piłkarz Citko wygrał w konkursiku telewizyjno-radiowym, w plebiscycie Przeglądu Sportowego zajął miejsce 10, za kompletem mistrzów olimpijskich (i dwójką wicemistrzów).

Samego wyniku nie komentuję już, podobnie jak Złotej Piłki.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • donicc

    Mimo że Ty nie komentujesz, to ja sobie pozwolę zauważyć że jakiś czas temu chyba na tym blogu przewidziałem taki wynik (nie było trudno).

    Znamienną pozostaje wypowiedź Małachowskiego, który życzy jakiemuś lekkoatlecie zwycięstwa w przyszłym roku. Ja też tego życzę.

  • bartoszcze

    Zdziwiony wynikiem nie jestem. Nawet powiem, że go rozumiem, choć niekoniecznie się z nim zgadzam.

© Sportowe Zapiski Kiepsko Uczesane
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci