Sportowe Zapiski Kiepsko Uczesane

Bartoszcze pisze o sporcie.

Siatkarska reklama

bartoszcze

Włączyłem sobie telewizor, Polsat pokazuje siatkarski mundial, na Stadionie Narodowym Polska gra z Serbią. Skończył się drugi set, przerwa reklamowa. Na ekranie Bartosz Kurek z jakimś dzieckiem, reklamuje mleczny deser (całkiem smaczny o ile pamiętam). Patrzę na niego (nie pierwszy raz widzę tę reklamę, nawet można powiedzieć że to dość stara kampania) i uśmiecham się pod wąsem - czy reklamodawca spodziewał się choćby przez sekundę, że największa teoretycznie gwiazda reprezentacji Polski będzie te mistrzostwa oglądał w telewizji?

Właściwie to nie jest żadna nowość. W zeszłym roku we własnych halach organizowaliśmy mistrzostwa Europy, specjalną kampanię przygotował wtedy browar Okocim (nie pamiętam teraz, do którego koncernu należy marka Okocim, więc zostańmy przy tej wersji uproszczonej), na twarz tej kampanii wybrał Zbigniewa Bartmana. Podczas turnieju Bartman snuł się gdzieś po korytarzach, bo Okocim był jednym ze sponsorów rozgrywek, a Bartman, cóż, wypadł z kadry....

Przez czas pisania tej notki w trzecim secie zrobiło się 15-10 dla Polski, 2-0 w setach. Raz w życiu byłem na meczu reprezentacji Polski w siatkówce, w katowickim Spodku, w przegranym meczu z (jeszcze wtedy) Jugosławią, nie szło nam wtedy. A kiedyś przecież zdarzyło się przegrać z Serbami mimo prowadzenia 2-0, 22-17...  W tej chwili jest 21-14, chyba tego nie wypuszczą.