Menu

Sportowe Zapiski Kiepsko Uczesane

Bartoszcze pisze o sporcie.

Dziewięć i pół minuty

bartoszcze

Dokładnie tyle dzieli Martina Kaczmarskiego od jedenastego miejsca klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar. Gdyby udało mu się tyle zyskać nad dwoma wyprzedzającymi go rywalami, przy jednoczesnej nadal dobrej jeździe pozostałych naszych reprezentantów, to mogłoby się okazać, że na koniec rajdu wszyscy oni zmieszczą się w czołowej jedenastce. Obecnie Hołowczyc jest szósty, Dąbrowski (motocyklista, a jak sobie radzi na czterech kółkach!) siódmy, Małysz dziewiąty, ale zaledwie z półminutową stratą do Francuza Lavieille'a.

A w Dakarze taka strata to tyle, co nic. Dziś w samej końcówce Kaczmarski zyskał jedną pozycję po tym, jak będący przed nim w klasyfikacji Kazach stracił na krótkim odcinku ponad 20 minut (przypuszczam, że mógł się gdzieś zakopać na wydmach, lub mieć jakieś inne przejściowe trudności) i jest o niecałe dziewięć minut z tyłu. Cóż to jest jednak wobec straty, jaką poniósł dziś z powodu problemów technicznych Carlos Sainz - blisko dwie godziny do zwycięzcy, więcej niż tracił dotąd do lidera. Z kolei Giniel de Villiers stracił "zaledwie" 23 minuty, ale oznaczało to spadek z trzeciego miejsca aż na piąte.

Oznacza to wszystko ładną rywalizację na końcowych czterech etapach. Prowadzący Nani Roma ma zaledwie dwanaście minut przewagi nad Peterhanselem (rano miał dwa razy tyle). Między trzecim a piątym zawodnikiem jest zaledwie nieco ponad pięć minut różnicy. Ósmy Sainz traci mniej niż pół godziny do Hołowczyca (i jeszcze mniej do Dąbrowskiego..)

Jeżeli ktoś zastanawiałby się, dlaczego się przejmuję akurat jedenastym miejscem, to... przecież powszechnie wiadomo, że w piłce nożnej wybiera się najlepszą jedenastkę. A mówiąc poważnie, to kiedy zaczynałem pisać tę notkę, to nie spodziewałem się że Sainz dojedzie do mety (i będzie klasyfikowany), musiałem przegapić komunikat. Bez Sainza w stawce jedenastka staje się oczywiście dziesiątką.

PS Jutro rusza Rajd Monte Carlo. Z Robertem Kubicą.

Notka jest kopią notki z bloga sportowego na http://www.slask.sport.pl/blogiKomentarze (2)

Dodaj komentarz
  • bartoszcze

    PS. Dziś Sainz wypadł z rywalizacji, a Kaczmarski przegonił dwóch rywali. W klasyfikacji generalnej Polacy na miejscach 6, 7, 9, 10.
    Ale do końca jeszcze trzy i pół etapu.

  • bartoszcze

    No i byłoby 6, 7, 9, 10 - gdyby nie pech Małysza na 11. etapie, gdzie stracił prawie 4 godziny.
    Na mecie i Dąbrowski, i Kaczmarski mieli mniej niż półtorej minuty przewagi nad rywalami zza pleców...

© Sportowe Zapiski Kiepsko Uczesane
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci