Menu

Sportowe Zapiski Kiepsko Uczesane

Bartoszcze pisze o sporcie.

Kanarkowo

bartoszcze

Na Wyspach Kanaryjskich trwa rajd zaliczany do klasyfikacji rajdowych Mistrzostw Europy. Przy zaskakująco nietypowej pogodzie (podobno tam pada dwa razy do roku i właśnie dziś...) trwa zacięta rywalizacja. Starając się odgadnąć, jakie opony najlepiej się sprawdzą w zmiennych warunkach, kierowcy próbują urwać sekundy, które przesądzą o zwycięstwie w klasie zawodników pełnosprawnych.

W klasyfikacji generalnej prowadzi bowiem z dużą przewagą Robert Kubica

W ramach ciekawostki można jeszcze dodać, że w klasyfikacjach wyodrębnia się osobną kategorię "panie". Doszukałem się jednej - Bułgarka Stratiewa po 5 odcinkach specjalnych zajmowała 23 miejsce łącznie i czwarte w swojej klasie samochodów (na 5 sklasyfikowanych).

Dla miłośników Brazylii nie mam niestety żadnych dobrych wieści. 

Komentarze (5)

Dodaj komentarz
 • karolinabc

  Podobno prawie spadł w przepaść. Znowu auto zniszczone. Nie chce krakać ale rajdy zniweczyły jego karierę w F1 i mam wrażenie że on w ten sposób kusi los.

 • bartoszcze

  Prawie robi wielką różnicę :)
  Obił się o barierkę, uszkodził samochód.
  Nie zdziwiłbym się gdyby w przyszłym roku jeździł w F1.
  Albo się przewróci na schodku.

 • Gość 84.77.105.*

  Bartoszcze, stwierdzenie że na Gran Canarii, pada bardzo mało jest prawdą, ale tylko w odniesieniu do części południowej wyspy gdzie może z 10-15 dni w roku pada deszcz). W części północnej, niebo zachmurzone jest dosyć często, a w części centralnej, gdzie są góry, siąpi deszcz. Większość oesów poprowadzono właśnie w centralnej i północnej części wyspy, wiec w sobotę musiało padać. I do południa padało i było całkiem zimno.

  Pozdrawiam :)

 • Gość: [Epitaph] 84.77.105.*

  Oj, nie dodało mojego podpisu.
  pozdrawiam.
  Andrzej

 • bartoszcze

  Dzięki za komentarz, ale to "podobno pada dwa razy w roku" wziąłem od któregoś z kierowców jadących w tym rajdzie ;-)

© Sportowe Zapiski Kiepsko Uczesane
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci